Ürün Gönderimi

 

KARGO TAŞIMASI VE MAĞAZA SATIŞLARMIZLA İLGİLİ HUSUSLAR

1.       Alıcı kargo bilgilerini eksiksiz ve doğru vermekle yükümlüdür. Alıcının hatalı olarak verdiği bilgilerinden dolayı kargonun idaesinden firmamız sorumlu değildir.

2.       Alıcı kargo paketi üzerine yazılması için telefon numarasını ve alıcının ismini vermelidir.

3.       Kargolarımız sürat kargo sigorta güvencesi ile taşınmaktadır. Bunun yanı sıra siz değerli müşterilerimizin de paketi teslim alırken kargo teslim formunu imzalamadan önce kargoyu açarak ürünlerin zarar görmediğini kontrol etmeniz gerekmektedir. Kargoyu kontrol etmenden teslimat formunun imzalanması halinde paketinizin size sağlam ulaştırıldığı kabul edilir. 
Paket ve ürün zarar görmüş ise mutlaka kargo görevlisine tutanak tutturularak ürünün teslim alınmaması gerekmekte ve firmamızla iletişim kurulması gerekmektedir. Tutanak tutturulmadan alınmış hasarlı ürünler firmamızca ve kargo firmasında sağlam ulaştığı kabul edilmektedir.

4.       Kargonun alıcıya ulaşamaması durumunda kargoyu teslim alan 3. şahıslar firmamız bilgisi dışında olacağından bu durumdan firmamız sorumlu tutulamaz.

5.       Kargonun alıcıya ulaşamaması, teslim yerinde bulamaması gibi konulardan firmamız sorumluluğunda değildir.

6.       Kargoda yaşanabilecek gecikmeler firmamız sorumluluğunda değildir. Firmamız müşterimiz tarafından kargo bilgilerini talep edildiğinde vermekle yükümlüdür.

7.       Teslimat yapılacak yerde kargo şubesinin bulunmaması nedeniyle alıcının merkezi kargo şubesine çağrılması firmamız sorumluluğunda değildir. Kargolar köylere ve bazı ilçelere taşıma yapmamaktadır.
Bulunduğu yerde gönderim yaptığımız aras yada sürat kargo bulunmayan müşterilerimiz bunu siparişlerinde belirtmelidir. Müşteri kargo firmasının bulunmaması durumunda hizmet veren kargo ile ürünü isteme hakkına sahiptir.

8.       Ürünün zamanında ulaşmaması durumunda iletişim numaralarımızda bize ulaşılarak paketin takibi yapılabilmektedir.

9.   Yurtdışı gönderilerde ise fiyat bilgilerinin yanında süreler yazmaktadır. Yurtdışı gönderilerde bazen olumsuz hava koşulları, son yıllarda sık yaşanan yanardağ patlamaları, gümrük kontrolleri kargonun ulaşma süresini uzatmaktadır. Bunu önceden dikkate alınız.

10.   PTT’de taşıma süreleri daha esnek olduğundan PTT ile kesinlikle gönderilmemektedir.

11.  Siparişlerinizi kargoda yaşanabilecek gecikmeleri göz önüne alarak veriniz.